W maju 2018 roku w ramach projektu realizacji PROGRAMU WSPARCIE OSÓB Z ZESPOŁAMI OTĘPIENNYMI  I Z ZABURZENIAMI PSYCHOGERIATRYCZNYMI ORAZ ich RODZIN i OPIEKUNÓW  odbyła się jednodniowa wycieczka autokarowa do Wojsławic.

Zadaniem wiodącym wycieczki była integracja grupy w warunkach odmiennych niż siedziba Stowarzyszenia. W trakcje jazdy autokarem do Wojsławic śpiewaliśmy wszyscy pełne radości piosenki ludowe oraz biesiadne. Po przyjeździe do Wojsławic zorganizowaliśmy biesiadowanie, gdzie uczestnicy wycieczki jedli pieczone kiełbaski i pili ciepłą herbatkę.

Po odpoczynku ruszyliśmy żwawo na zwiedzanie Ogrodu Botanicznego ARBORETUM. Podczas spaceru wykonywaliśmy ćwiczenia ogólnousprawniające, stymulowaliśmy procesy poznawcze w zakresie postrzegania, koncentracji, uwagi i wzmacnialiśmy pamięć. Wszyscy ochoczo ćwiczyliśmy w rytm szumu drzew i śpiewu ptaków. Podczas wycieczki Uczestnicy zostali zapoznani z historią Ogrodu i okolic, a przy okazji podziwialiśmy piękną naturę Ziemi Dolnośląskiej. Bliski kontakt z otaczająca przyrodą wywarł na nas wielkie wrażenie.

To był naprawdę udany dzień i mamy nadzieję, iż w przyszłości takich wycieczek będzie więcej. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, pogodni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji PROGRAMU WSPARCIE OSÓB Z ZESPOŁAMI OTĘPIENNYMI  I Z ZABURZENIAMI PSYCHOGERIATRYCZNYMI ORAZ ich RODZIN i OPIEKUNÓW - nr umowy D/WZD/2042/3/2018  współfinansowanego przez Gminę Wrocław.  

 Logo OPP

Logo Wrocław

 

 

 

 

www.bip.um.wroc.pl